Primárním předmětem podnikání společnosti Cloud4com, a.s. je poskytování infrastruktury datového centra jako služby tzv. „IaaS“ (Infrastructure as a Service). Jedná se o službu, kdy si zákazník pouze pronajme infrastrukturu datového centra a platí za její skutečné využití.

Podnikové informační technologie jsou dnes většinou provozovány na serverech s určitými operačními systémy. Většina firem pro provoz IT infrastruktury používá servery, které má umístěny ve svém vlastním datovém centru (serverovně).  Data jsou uložena buď přímo na lokálních discích serverů, nebo na sdíleném diskovém úložišti (diskovém poli), které zajišťuje vyšší dostupnost, bezpečnost a flexibilitu. Vše je pak síťově propojeno pomocí ethernetové sítě LAN a dedikované sítě pro ukládání dat (SAN, NAS).

Přeroste-li infrastruktura určitou hranici, zvyšují se náklady na provoz a správu takového datacentra. Většina IT manažerů proto pečlivě sleduje celkové náklady na nákup, správu a provoz datového centra a zvažuje alternativní řešení využívání těchto služeb.

Společnost Cloud4com, a.s., provozuje podnikovou IT infrastrukturu v profesionálním datovém centru a za využití nejmodernějších virtualizačních technologií je schopna tuto infrastrukturu rozdělit, zabezpečit, spravovat a pronajímat jednotlivým zákazníkům. Tito zákazníci tak v rámci této infrastruktury provozují vlastní operační systémy s konkrétními obchodními aplikacemi.

Virtuální datové centrum poskytované jako služba, má přesně dané výkonnostní parametry a SLA (Service Level Agreement), popisující garantovanou dostupnost služby až 99,999%, tj. maximální doba výpadku služby v průběhu roku může dosáhnout 5,2 minut.

  • Network

    Network

    Síťové služby virtuálního datového centra.

  • Server

    Server

    Fyzický server provozovaný na enterprise blade serverech CISCO UCS.

  • vServer

    vServer

    Virtuální server provozovaný na virtualizační vrstvě VMware Hypervisor ESXi.

  • vStorage

    vStorage

    Virtuální uložiště provozované nad úložnými systémy HDS.

  • NAS

    NAS

    Virtuální síťový disk provozovaný nad storage systémy NetApp.

  • vBackup

    vBackup

    Zálohování virtuálních serverů pomocí zálohovacího softwaru Veeam.

  • vSoftware

    vSoftware

    Pronajímané softwarové produkty pro fyzické i virtuální servery.

  • vMicrosoft Office 365

    vMicrosoft Office 365

    Nabízí Cloud4com kompletní portfolio online služeb Microsoft

Kontaktujte nás

Zpětné volání

Ověřovací kód
Ověřovací kód
Ověřovací kód

Naše běžná pracovní doba je po-pá 9:00-17:00

Zjistěte kolik Vás stojí ročně provoz vašeho Datového centra Přejít na kalkulátor

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo jakýkoli odkaz mimo tuto lištu beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí.