Primárním předmětem podnikání společnosti Cloud4com, a.s. je poskytování infrastruktury datového centra jako služby tzv. „IaaS“ (Infrastructure as a Service). Jedná se o službu, kdy si zákazník pouze pronajme infrastrukturu datového centra a platí za její skutečné využití.

Podnikové informační technologie jsou dnes většinou provozovány na serverech s určitými operačními systémy. Většina firem pro provoz IT infrastruktury používá servery, které má umístěny ve svém vlastním datovém centru (serverovně).  Data jsou uložena buď přímo na lokálních discích serverů, nebo na sdíleném diskovém úložišti (diskovém poli), které zajišťuje vyšší dostupnost, bezpečnost a flexibilitu. Vše je pak síťově propojeno pomocí ethernetové sítě LAN a dedikované sítě pro ukládání dat (SAN, NAS).

Přeroste-li infrastruktura určitou hranici, zvyšují se náklady na provoz a správu takového datacentra. Většina IT manažerů proto pečlivě sleduje celkové náklady na nákup, správu a provoz datového centra a zvažuje alternativní řešení využívání těchto služeb.

Společnost Cloud4com, a.s., provozuje podnikovou IT infrastrukturu v profesionálním datovém centru a za využití nejmodernějších virtualizačních technologií je schopna tuto infrastrukturu rozdělit, zabezpečit, spravovat a pronajímat jednotlivým zákazníkům. Tito zákazníci tak v rámci této infrastruktury provozují vlastní operační systémy s konkrétními obchodními aplikacemi.

Virtuální datové centrum poskytované jako služba, má přesně dané výkonnostní parametry a SLA (Service Level Agreement), popisující garantovanou dostupnost služby až 99,999%, tj. maximální doba výpadku služby v průběhu roku může dosáhnout 5,2 minut.

 • Network

  Network

  Síťové služby virtuálního datového centra.

 • Server

  Server

  Fyzický server provozovaný na enterprise blade serverech CISCO UCS.

 • vServer

  vServer

  Virtuální server provozovaný na virtualizační vrstvě VMware Hypervisor ESXi.

 • vStorage

  vStorage

  Virtuální uložiště provozované nad úložnými systémy HDS.

 • NAS

  NAS

  Virtuální síťový disk provozovaný nad storage systémy NetApp.

 • vBackup

  vBackup

  Zálohování virtuálních serverů pomocí zálohovacího softwaru Veeam.

 • vSoftware

  vSoftware

  Pronajímané softwarové produkty pro fyzické i virtuální servery.

 • vMicrosoft Office 365

  vMicrosoft Office 365

  Nabízí Cloud4com kompletní portfolio online služeb Microsoft

Kontaktujte nás

Zpětné volání

Ověřovací kód
Ověřovací kód
Ověřovací kód

Naše běžná pracovní doba je po-pá 9:00-17:00

Zjistěte kolik Vás stojí ročně provoz vašeho Datového centra Přejít na kalkulátor

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo jakýkoli odkaz mimo tuto lištu beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí.