Virtualizace desktopů šetří náklady na správu distribuovaného IT prostředí, ve kterém běží aplikace na koncových stanicích. Dalším přínosem je zvýšení bezpečnosti firemních dat. Všechny údaje mohou být centralizovány ve virtuálním privátním datovém centru a nemusejí být uloženy v koncových stanicích. Virtualizace desktopů rovněž nabízí možnost nasazení levnějších tenkých klientů místo stávajících pracovních stanic.

Virtualizace desktopů či aplikací tedy ve spojením se službou virtuální privátní datové centrum dává uživateli mnohem větší smysl než kdykoliv dřív. Administrátor má plnou kontrolu nad centrální správou desktopů a aplikací, zvyšuje se tak kvalita dostupnosti služby a eliminuje se přirozená chybovost distribuovaného modelu, ve kterém může sám uživatel neúmyslně poškodit danou aplikaci nebo operační systém. Pokud jde o bezpečnost, komunikace mezi klienty a centrálním datovým centrem je pochopitelně šifrována na úrovni přístupového protokolu. Stejné zabezpečení je použito i pro přístupu z veřejného internetu.

 

V oblasti virtualizace desktopů nabízíme 2 řešení:


Remote Desktop Services

Remote Desktop Services systému Windows Server 2008/2012 nabízí virtualizaci desktopů a aplikací v datovém centru.

Každý uživatel má vytvořen svůj vlastní virtuální desktop na terminálovém serveru v datovém centru, na který přistupuje pomocí RDP klienta nebo Webového rozhraní. RDP klient je dostupný pro platformy: Windows, Mac a Linux a mobilní: iOS, Android, Windows Mobile. Uživatel se pak tedy může přihlásit z libovolné platformy na svůj desktop a jsou mu přenášeny pouze „obrazovky“ jeho desktopu umístněného v datovém centru na terminálovém serveru. Tento princip je vhodný s ohledem na nároky na datovou linku (přenáší se jenom „obrazovky“ a ne soubory mezi klientem a serverem) a také na zabezpečení, protože jsou data ukládána z virtuálních desktopů přímo na server v datovém centru, kde jsou i zálohována.

Virtuální desktopy mohou být spuštěny, z lokálních PC ale i jednoúčelových, tenkých klientů. Přesto je ale možné po spuštění virtuálního desktopu tisknout na lokálních tiskárnách, popř. používat např. lokální USB zařízení, DVD mechaniky či lokální úložiště.

Další významnou možností je využití RemoteApps. Tato vlastnost umožňuje definovat aplikaci na terminálovém serveru, kterou lze pak samostatně distribuovat na klientské stanice. Ty pak pouští jen vybranou aplikaci (bez nutnosti hlásit se na virtuální desktop) a pracují s ní, jako by byla nainstalovaná lokálně na stanici. Aplikace se však spouští na terminálovém serveru a využívá tak jeho výkon i zdroje v rámci datového centra.

 

VMware View

VMware View nabízí možnost virtualizace uživatelských desktopů v datovém centru.

Každý uživatel má vytvořen svůj vlastní virtuální desktop, umístěný v datovém centru, na který přistupuje pomocí aplikace View Client. Ta se pak připojuje do datového centra na komponentu View Manager, která zodpovídá za správu a doručení virtuálních desktopů. Klientská aplikace View Client je dostupná pro platformy: Windows, Mac a Ubuntu Linux a mobilní: iOS a Android.

Vytváření jednotlivých virtuálních desktopů je velice efektivní při využití komponenty View Composer, která zaručí vytvoření a správu výchozí šablony jednotlivých vituálních desktopů a nové desktopy vytváří jako klony z této šablony. Tím se snižují nároky na velikost nových desktopů a zjednodušuje se správa a aktualizace desktopů vytvořených z této šablony.

Pomocí komponenty ThinApp lze „zabalit“ jednotlivé aplikace do EXE souborů, které běží naprosto izolovaně jeden od druhého a zároveň jsou izolovány od operačního systému. Díky tomu pak fungují na koncových zařízeních bez jakýchkoliv konfliktů. Tyto aplikace pak lze distribuovat na jednotlivé fyzické nebo virtuální desktopy.

Kontaktní formulář

Ověřovací kód
Ověřovací kód
Ověřovací kód

Kontaktujte nás

Zpětné volání

Ověřovací kód
Ověřovací kód
Ověřovací kód

Naše běžná pracovní doba je po-pá 9:00-17:00

Zjistěte kolik Vás stojí ročně provoz vašeho Datového centra Přejít na kalkulátor

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo jakýkoli odkaz mimo tuto lištu beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí.