SAP HANA je revoluční platforma pro aplikace a analýzu velkého objemu dat v reálném čase od firmy SAP. Je spojením databáze a aplikační platformy do jedné in-memory technologie, kdy celý systém je provozovaný v operační paměti serverů. To znamená řádové navýšení výkonu zpracování dat oproti tradičním databázím. Hlavní výhoda tohoto řešení není jen v samotné rychlosti zpracování dat, ale především v tom, že právě rychlým zpracováním velkých objemů dat lze nyní realizovat úlohy, které by u tradičních řešení trvaly extrémně dlouho a tudíž by nedávalo smysl je implementovat.

Zpracování dat v real-time, tj. v reálném čase, přináší pro firmy nové možnosti ve využití jejich dat:

 • Real-time analýza – možnost okamžité analýzy velkého objemu dat znamená rychlé a přesné odpovědi na sofistikované business dotazy a problémy. Tyto procesy se též označují jako Big Data Analytics.
 • Real-time aplikace – možnost realizovat zcela nové aplikace, využívající možnosti rychlého zpracování dat, např. v oblasti logistiky, sledování zákaznického chování, online obchodů reagujících na chování zákazníků apod.
 • Real-time platforma – in-memory databáze využitelná pro zcela nové, non-SAP aplikace, otevírající nové možnosti inovací pro firmy

Cloud4com je prvním poskytovatelem v regionu, který přináší možnost využití dvou trendů současnosti – SAP HANA in-memory platformy a poskytování infrastruktury formou Cloud služby. V rámci platformy postavené na enterprise technologiích firem Intel, Cisco a Hitachi, jsme schopni zákazníků poskytnout infrastrukturu pro SAP HANA formou služby, otestovanou a certifikovanou společností SAP. Pro zákazníky můžeme připravit hotové prostředí včetně operačního systému SUSE Linux a instalované databáze SAP HANA.

Zákazníci, kteří uvažují o využití SAP HANA pro jejich aplikace, tak mohou získat potřebnou infrastrukturu v řádu minut či hodin oproti několika týdnům či měsícům, které by byly potřeba v případě nákupu hardwaru. Navíc flexibilita Cloudu umožňuje využití infrastruktury pouze na časově omezenou dobu, naříklad v případě testování, vývoje či realizace proof-of-concept řešení.

Další obrovskou výhodou je flexibita v přizpůsobení infrastruktury požadavkům zákazníka – tj. možnost upravit velikost systému dle reálných požadavků konkrétní aplikace.

Kromě toho zákazníci Cloud4com mohou využít pro jejich SAP HANA systémy dalších výhod, které přináší služba virtuálního privátního datového centra (vPDC) poskytovaného Cloud4com:

 • garance SLA – nejen SLA dostupnosti, ale také výkonových SLA
 • vysoká úroveň zabezpečení celého prostředí, včetně možnosti uložení dat na šifrované úložiště nebo šifrování celých virtuálních serverů s využitím technologií SafeNet ProtectV (dokonce včetně možnosti držet šifrovací klíče ve své lokalitě), tj. maximální zabezpečení a kontrola uložených dat
 • díky integraci technologií Intel TXT garance provozu serverů na bezpečné platformě, u které nemůže dojít k zákeřnému narušení softwarového stacku
 • možnost jednoduché správy celého prostředí vPDC prostřednictví aplikace Virtix
 • 24x7x365 dostupná zákaznická podpora

Produkty SAP HANA v Cloudu od společnosti Cloud4com

Výhodou provozu SAP HANA v Cloudu je mimo jiné možnost přizpůsobit infrastrukturu přesně aktuálním požadavkům Vaší firmy. Se správným sizingem Vaší infrastruktury Vám vždy pomohou odborní specialisté Cloud4com, nicméně pro zjednodušení návrhu máme připravené balíčky pro nejčastěji používané konfigurace SAP HANA řešení. Konfigurace balíčků jsou otestovány provozem a jsou v souladu s doporučeními společnosti SAP.

Infrastruktura pro SAP HANA společnosti Cloud4com je postavena na principu TDI – Tailored Datacenter Integration. TDI je certifikovaný program společnosti SAP, umožňují realizovat infrastrukturu pro SAP HANA z enterprise hardwarových komponent certifikovaných společností SAP. Celé řešení musí projít náročnými výkonnostními testy, které sledují přesně definované KPI parametry.

Cloud4com má navíc jako jediná společnost v ČR certifikaci služby SAP HANA v Cloudu od společnosti Cisco, na jejíchž produktech je z velké částí tato služba provozována. Tuto certifikaci získala už v roce 2015 a každým rokem prochází re-certifikací.

Doporučené balíčky pro SAP HANA řešení

Velikost SAP HANA
128
192
256
384
512
768
1024
Velikost paměti
128 GB
192 GB
256 GB
384 GB
512 GB
768 GB
1024 GB
Počet vCPU
8
12
16
16
20
28
36
Log volume /hana/log
128 GB
192 GB
256 GB
384 GB
512 GB

				
512 GB

				
512 GB
Data volume /hana/data
256 GB
384 GB
512 GB
768 GB
1024 GB
1536 GB
2048 GB
/hana/shared
128 GB
192 GB
256 GB
384 GB
512 GB
768 GB
1024 GB
Root a OS
60 GB
60 GB
60 GB
60 GB
60 GB
60 GB
60 GB
Celkový IOPS výkon
8670
10200
13400
15570
18520
26200
28760

Cloud4com poskytuje infrastrukturu SAP HANA v režimu BYOL (Bring Your Own License), kdy licence SAP HANA je vždy ve vlastnictví zákazníka.

Podporována je celá řada řešení postavených na SAP HANA:

 • SAP S/4HANA
 • SAP BW/4HANA
 • SAP Business Suite on HANA
 • SAP Business One ve verzi pro SAP HANA
 • Další nativní a 3rd party aplikace využívající SAP HANA

Bezplatný testovací režim

Zákazníkům nabízíme možnost bezplatné realizace proof-of-concept řešení ve virtuálním privátním datovém centru.

Bezplatná nabídka zahrnuje:

 • návrh vhodného prostředí společně se zákazníkem
 • příprava prostředí pro SAP HANA
 • asistované předání prostředí včetně uživatelského rozhraní Virtix
 • podpora při migraci dat do testovacího prostředí

Po ukončení testovacího režimu lze:

 • uzavření a smazání prostředí bez dalšího závazku
 • migrace dat zpět k zákazníkovi
 • přechod do produkčního režimu s možností optimalizace prostředí

Ke stažení:

V případě zájmu nás prosím kontaktujte vyplněním kontaktního formuláře:

 

Kontaktní formulář

Ověřovací kód
Ověřovací kód
Ověřovací kód

Kontaktujte nás

Zpětné volání

Ověřovací kód
Ověřovací kód
Ověřovací kód

Naše běžná pracovní doba je po-pá 9:00-17:00

Zjistěte kolik Vás stojí ročně provoz vašeho Datového centra Přejít na kalkulátor

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo jakýkoli odkaz mimo tuto lištu beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí.