Pražská datová centra jsou umístěna v prostorách TTC Teleport (Praha - Malešice) a DC Tower (Praha - Žižkov) na páteři internetu se zálohovanou konektivitou do NIX a do zahraničí.

Datová centra mají parametry kategorie Tier III+, mají instalovány vícenásobně zálohované podpůrné systémy, přesnou klimatizaci s kompaktními jednotkami, certifikovaný samozhášecí systém. Technické zázemí datacenter tj. rozvaděče, usměrňovače, záložní baterie a dieselagregáty, jsou umístěny mimo technologické sály v prostorách se samostatným přístupem. Řídicí a dohledová pracoviště mají nepřetržitý provoz s vysokou mírou bezpečnosti.
 
Velmi dobrá konektivita do telekomunikačních sítí je řešena optickými spoji, formou dvou nezávislých vstupů do objektů DC. Operativní zřizování okruhů a přístup ke službám jednotlivých operátorů a ISP umožňují přístupové body PoP do sítí O2, T-Mobile, ČRA, DialTelecom, UPC ČR atd.
 
Služba vPDC (virtuální privátní datové centrum) je provozována z plně zajištěného a klimatizovaného kolokačního centra společnosti Cloud4com, a.s. a jeho připojení na páteřní 10Gb/s síť. Je tak zajištěna vynikající dostupnost datového centra k Internetu i k firemní datové síti bez zatížení vlastního připojení k internetu. Provoz v datových centrech Cloud4com, a.s. je navržen tak, aby bylo dosaženo maximální stability prostředí a dostupnosti vlastní infrastruktury. Samozřejmostí je zálohované připojení datových center k páteřním sítím.
 
Bezpečnost datových center
 
Fyzická – přístup jen s doprovodem odpovědného pracovníka helpdesku po ověření totožnosti, jsou instalovány bezpečnostní kamery, zabezpečovací systém i požární čidla.
 
Síťová – identifikace a zabránění případného DoS útoku probíhá již na páteřních routerech v datových centrech. Dále je možné rozšířit standartní služby o ochranu firewallem, integrity check, šifrování a zálohování dat.
 
Šifrování dat – pro uvedené produkty typu Storage je k dispozici šifrování dat na diskovém poli pro zajištění ochrany dat proti fyzickému zcizení zařízení. Dále je možné využít šifrované vServery. Externí Key Manager (KMS) je ve správě Cloud4com, a.s. a je umístěn v odlišné lokalitě, než je šifrované zařízení.
 
Zajištění plné redundance zdrojů
Plná redundance všech zdrojů je zajištěna pro všechny významné služby. Síť WAN je připojena do NIXu ve dvou lokalitách, dvěma nezávislými linkami o kapacitě 10 Gbps. Zahraniční konektivita je zajišťována dvěma nezávislými poskytovateli transitní IP konektivity o souhrnné kapacitě 40 Gbps. 
 
Síťová infrastruktura LAN je zajištěna pomocí redundantních enterprise routerů a switchů společnosti CISCO (Nexus, Catalyst a ISR).
 
Fyzické servery jsou provozovány nad plně redundantním enterprise serverovým systémem CISCO UCS (Unified Computing System) s blade servery a virtualizační vrstvou VMware vSphere.
 
Jako disková úložiště jsou používána plně redundantní symetrická active/active Enterprise disková pole společnosti Hitachi Data Systems (HDS).
 
Napájení všech zařízení je redundantní (dvě napájecí větve) a je napojené na centrální power management a monitoring.
 
Kontaktní formulář

Ověřovací kód
Ověřovací kód
Ověřovací kód

Kontaktujte nás

Zpětné volání

Ověřovací kód
Ověřovací kód
Ověřovací kód

Naše běžná pracovní doba je po-pá 9:00-17:00

Zjistěte kolik Vás stojí ročně provoz vašeho Datového centra Přejít na kalkulátor

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo jakýkoli odkaz mimo tuto lištu beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí.