Technologie Intel TXT je soubor bezpečnostních funkcionalit, které zajišťují validaci HW a SW prostředí a jeho komponent – od firmwarů HW platformy, přes konfiguraci BIOS, bootloaderu operačních systémů, jádra operačního systému včetně jeho knihoven.

Je tak možné účinně chránit prostředí před útoky na firmware serverů a jeho komponent (např. změna v kódu BIOS a jeho konfiguraci), dále útoky na úroveň operačních systémů včetně hypervisoru (např. změnou konfigurací prostředí a částí systémových knihoven) a také před útoky vedoucí k neoprávněné instalaci částí SW, který může např. odposlouchávat přenášená data přes síťová rozhraní nebo data zpracovávána v operační paměti serveru (Root kits).

Technologie Intel TXT využívá HW komponentu Intel Trusted Platform Module (TPM), která obsahuje velmi silné bezpečnostní mechanismy, pro generování a ukládání digitálních otisků jednotlivých komponent systému (hash). Tyto otisky je následně možné využívat k ověřování důvěryhodnosti celého systému a rozhodování, zda je způsobilý pro provoz systémů a aplikací zákazníka.

https://www.youtube.com/watch?v=1rhdBkiCQcA&feature=youtu.be

 

Kontaktní formulář

Ověřovací kód
Ověřovací kód
Ověřovací kód

Kontaktujte nás

Zpětné volání

Ověřovací kód
Ověřovací kód
Ověřovací kód

Naše běžná pracovní doba je po-pá 9:00-17:00

Zjistěte kolik Vás stojí ročně provoz vašeho Datového centra Přejít na kalkulátor

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo jakýkoli odkaz mimo tuto lištu beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí.