Cloud computing je dnes jedním z nejskloňovanějších pojmů v oblasti informačních a komunikačních technologií. Co od cloud computingu můžeme čekat a proč bychom ho měli chtít využívat?

Cloud computing lze zjednodušeně chápat jako poskytování služeb či programů uložených na serverech na internetu s tím, že uživatelé k nim mohou přistupovat například pomocí webového prohlížeče nebo klienta dané aplikace a používat je prakticky odkudkoliv. Cloud computing lze v našem pojetí chápat především jako změnu obchodního modelu dodávky IT služeb. Mezi základní atributy a výhody cloud computingu patří pružnost a platba za skutečně používané informační technologie, nebo-li platíte jen to, co skutečně využíváte.

Pružnost spočívá v tom, že k čerpání služeb a zdrojů (informačních technologií) dochází tehdy, jakmile jsou skutečně potřeba. Není nutné nakupovat technologie s výhledem na tři až pět let, ale třeba pouze na dva měsíce. Není zapotřebí se obávat toho, jestli bude jejich kapacita dostatečná, není potřeba se obávat jejich zastarávání. To je starostí poskytovatele.

Platba za skutečnou spotřebu pak umožňuje nákladové položky převést do pravidelných měsíčních plateb, a navíc platit pouze za to, co bylo v daném účetním období skutečně využíváno. Je to jako s elektrickým proudem – jeden měsíc ho spotřebuji více, jiný méně.

Specifickou částí našeho portfolia cloud computing řešení je infrastruktura jako služba (IaaS) V rámci této služby je možné postavit si své soukromé datové centrum podle vlastních požadavků. Například jeden až několik set virtuálních serverů, datové úložiště o patřičné kapacitě a výkonu, síťové propojení a další služby jako je bezpečnost, rozložení zátěže mezi více serverů, privátní virtuální síť, zálohování a další.

Infrastruktura je robustní a spolehlivá tak, aby předčila standardní možnosti našich zákazníků a nabídla tak další přidanou hodnotu.

Víme, že se jedná o výrazný zásah do IT infrastruktury našich zákazníků. Proto jsou součástí naší nabídky i profesionální služby, které vyhodnotí a pomohou s migrací IT infrastruktury do prostředí našich datových center tak, aby se jednalo o relativně snadný proces.

Kontaktní formulář

Ověřovací kód
Ověřovací kód
Ověřovací kód

Kontaktujte nás

Zpětné volání

Ověřovací kód
Ověřovací kód
Ověřovací kód

Naše běžná pracovní doba je po-pá 9:00-17:00

Zjistěte kolik Vás stojí ročně provoz vašeho Datového centra Přejít na kalkulátor

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo jakýkoli odkaz mimo tuto lištu beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí.