Primární datové centrum společnosti Cloud4com je umístěno v nezávislém kolokačním centru TTC Teleport v Praze v Malešicích.

Datové centrum má parametry kategorie Tier III+, má instalovány vícenásobně zálohované podpůrné systémy, přesnou klimatizaci s kompaktními jednotkami, certifikovaný samozhášecí systém. Technické zázemí datacentra tj. rozvaděče, usměrňovače, záložní baterie a dieselagregáty, je umístěno mimo technologický sál v prostorách se samostatným přístupem. Řídicí a dohledová pracoviště jsou propojena se sály dvěma nezávislými větvemi strukturované kabeláže. Samozřejmostí je nepřetržitý provoz s vysokou mírou bezpečnosti.

Velmi dobrá konektivita do telekomunikačních sítí je řešena optickými spoji, formou dvou nezávislých vstupů do objektu Telehousu. Přístup ke koncovým zákazníkům i konektivitu do sítí je možno z datacentra posílit také bezdrátovými spoji. Klíčovou výhodou kolokačního centra TTC TELEPORT je neutralita a nezávislost na operátorech a poskytovatelích služeb.

Operativní zřizování okruhů a přístup ke službám jednotlivých operátorů a ISP umožňují přístupové body PoP do sítí O2, České Radiokomunikace, ČEZnet, Casablanca, GTS Czech, DialTelecom, New Telekom, Selfservis, T-Systems PragoNet, UPC ČR, Pantel atd. TTC TELEPORT je dále propojen samostatným optickým kabelem do telehousu společnosti Sitel v Praze.

Optickou konektivitu doplňuje možnost bezdrátových spojení. Na ploché střeše výškového objektu jsou umístěny anténní nosiče s možností instalace běžných typů používaných anténních systémů. Výška anténních nosičů od terénu u paty objektu je 30 m.

Kontaktní formulář

Ověřovací kód
Ověřovací kód
Ověřovací kód

Kontaktujte nás

Zpětné volání

Ověřovací kód
Ověřovací kód
Ověřovací kód

Naše běžná pracovní doba je po-pá 9:00-17:00

Zjistěte kolik Vás stojí ročně provoz vašeho Datového centra Přejít na kalkulátor